ERJ-U01J2R7C
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-U01J2R7C
Paket:
0201
Beschreibung:
RES 2.7 OHM 5% 1/20W 0201 SMD
Auf Lager : 14831
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient -100/ +600ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 2.7 Ohms
Series ERJ-U01
Power (Watts) 0.05W, 1/20W