ERJ-U02F1R00X
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-U02F1R00X
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 1 OHM 1% 1/10W 0402 SMD
Auf Lager : 16772
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient -100/ +600ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 1 Ohms
Series ERJ-U02
Power (Watts) 0.1W, 1/10W