ERJ-U02F2153X
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-U02F2153X
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 215K OHM 1% 1/10W 0402 SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 215 kOhms
Series ERJ-U02
Power (Watts) 0.1W, 1/10W