ERJ-U03J7R5V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-U03J7R5V
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 7.5 OHM 5% 1/10W 0603 SMD
Auf Lager : 2980
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient -100/ +600ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.5 Ohms
Series ERJ-U03
Power (Watts) 0.1W, 1/10W