ERJ-U3RD1602V
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ERJ-U3RD1602V
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 16K OHM 0.5% 1/10W 0603 SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 16 kOhms
Series ERJ-U3R
Power (Watts) 0.1W, 1/10W