ERLA201LIN192KA50M
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
ERLA201LIN192KA50M
Hersteller:
Chemi-Con
Beschreibung:
CAP ALUM 1900UF 10% 200V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.067" (52.50mm)
Tolerance ±10%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.559" (14.20mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.82 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series RLA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 10.23 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1900 µF