ESMR421VSN271MR25S
Chemi-Con
Produkt-Nr.:
ESMR421VSN271MR25S
Beschreibung:
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP
Auf Lager : 400
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.083" (27.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.87 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series SMR
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.6741 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 270 µF