ESRD220M12R
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
ESRD220M12R
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 22UF 20% 12.5V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 12.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Ratings -
Series ESRD
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 1.6 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 22 µF