EST1060T2R2NDGA
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
EST1060T2R2NDGA
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 7.5A 9 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 7.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 7.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 9mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series ES, T Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 76MHz