ETQ-A15B330
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ETQ-A15B330
Beschreibung:
FIXED IND 33UH 4A 15 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" L x 0.571" W (15.00mm x 14.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
Inductance 33 µH