EV1V821MP51216EU
Chinsan (Elite)
Produkt-Nr.:
EV1V821MP51216EU
Hersteller:
Chinsan (Elite)
Beschreibung:
CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL TH
Auf Lager : 480
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.15 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EV
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.3 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 820 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 48 mOhms