EVQ-P2V02M
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EVQ-P2V02M
Beschreibung:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V
Auf Lager : 535
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 350gf
Mfr Panasonic Electronic Components
Illumination Non-Illuminated
Features Grounding Pin
Contact Rating @ Voltage 0.02A @ 15VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.25mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical 2.10mm
Termination Style J Lead
Actuator Type Rectangular Button
Circuit SPST-NO
Outline 4.70mm x 3.50mm