Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EVQ-PE604T
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.39615
$3.9615
25
$0.3724
$9.31
100
$0.32338
$32.338
250
$0.29336
$73.34
500
$0.272878
$136.439
1000
$0.245594
$245.594
2500
$0.230584
$576.46
5000
$0.214216
$1071.08
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Ingress Protection | - |
| Actuator Length, Right Angle | - |
| Product Status | Active |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Operating Force | 240gf |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 12VDC |
| Illumination Type, Color | - |
| Switch Travel | 0.25mm |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Height off PCB, Vertical | 4.30mm |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Outline | 6.00mm x 3.50mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | EVQPE |
| Switch Function | Off-Mom |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | EVQ-PE |
| Actuator Material | - |