Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EVQ-PLMA15
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.361
$0.361
10
$0.3458
$3.458
25
$0.32528
$8.132
100
$0.282435
$28.2435
250
$0.256234
$64.0585
500
$0.238336
$119.168
1000
$0.21451
$214.51
2500
$0.2014
$503.5
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Ingress Protection | - |
| Actuator Length, Right Angle | - |
| Product Status | Active |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Operating Force | 265gf |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Push Plate |
| Contact Rating @ Voltage | 0.02A @ 15VDC |
| Illumination Type, Color | - |
| Switch Travel | 0.25mm |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Actuator Height off PCB, Vertical | 1.50mm |
| Termination Style | J Lead |
| Actuator Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Outline | 4.90mm x 4.90mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Mechanical Life | 200,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | EVQPL |
| Switch Function | Off-Mom |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | EVQ-PL |
| Actuator Material | - |