EWK107B7474MVHT
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
EWK107B7474MVHT
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0306
Auf Lager : 4309
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series LWDC™, LW
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.47 µF