EWT828M2GX1E
SAMXON
Produkt-Nr.:
EWT828M2GX1E
Hersteller:
SAMXON
Beschreibung:
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.102" (155.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 11.8 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 14mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 14.16 A @ 10 kHz
Mfr SAMXON
Capacitance 8200 µF