EWX568M2GU1P
SAMXON
Produkt-Nr.:
EWX568M2GU1P
Hersteller:
SAMXON
Beschreibung:
CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.118" (130.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 16.9 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 19mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 20.28 A @ 10 kHz
Mfr SAMXON
Capacitance 5600 µF