Panasonic Industrial Automation Sales
Produkt-Nr.:
EX-26B-PN
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR REFLECTIVE 14MM PNP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP67 |
| Response Time | 500µs |
| Sensing Distance | 0.236" ~ 0.551" (6mm ~ 14mm) |
| Output Configuration | PNP - Open Collector/Dark-ON |
| Sensing Method | Reflective, Convergent |
| Light Source | Red LED |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Cable |
| Series | EX-20 |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Mfr | Panasonic Industrial Automation Sales |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Package | Box |
| Adjustment Type | - |
| Base Product Number | EX-26 |