EXB144BNX
TE Connectivity Laird
Produkt-Nr.:
EXB144BNX
Beschreibung:
RF ANT 146MHZ WHIP STR BNX CONN
Benutzer handbuch
Frequency Range 144MHz ~ 148MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination BNX
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 6.900" (175.26mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Series EXB
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 146MHz
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain 0dBi
Frequency Group VHF (f < 300MHz)