EXH2E126HRPT
Nichicon
Produkt-Nr.:
EXH2E126HRPT
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 12UF 250VAC RADIAL
Auf Lager : 9
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing 1.280" (32.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.417" L x 0.728" W (36.00mm x 18.50mm)
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series EXH
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 12 µF