EXS148BN
TE Connectivity Laird
Produkt-Nr.:
EXS148BN
Beschreibung:
RF ANT 151MHZ WHIP STR BNC MALE
Benutzer handbuch
Frequency Range 148MHz ~ 155MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination BNC Male
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 4.390" (111.51mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR -
Series EXS
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 151MHz
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain -
Frequency Group VHF (f < 300MHz)