EY1E102MNN1616E
Chinsan (Elite)
Produkt-Nr.:
EY1E102MNN1616E
Hersteller:
Chinsan (Elite)
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RAD TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.164 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.94 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 42 mOhms