Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EYG-TE0E0A30A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
THERM PAD 140MMX140MM W/ADH
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Usage | Through-Plane Heat Transfer |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Shape | Square |
| Digi-Key Storage | - |
| Thermal Resistivity | 2.36°C/W |
| Color | Black |
| Backing, Carrier | - |
| Outline | 140.00mm x 140.00mm |
| Material | Graphite Resin |
| Thermal Conductivity | 13W/m-K |
| Product Status | Last Time Buy |
| Thickness | 0.118" (3.00mm) |
| Series | Graphite-PAD |
| Type | Graphite-Pad, Sheet |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Shelf Life | 12 Months |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Adhesive - Both Sides |
| Base Product Number | EYG-TE |