Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EYP-2MT098B
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
TCO 50VDC 2A 98C (208F) STRAP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Maximum Temperature Limit | 150°C (302°F) |
| Approval Agency | UL |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Holding Temperature | 65°C (149°F) |
| Product Status | Obsolete |
| Series | MT |
| Voltage Rating - DC | 50 |
| Type | Fuse |
| Reset Temperature | - |
| Package / Case | Strap |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Package | Bulk |
| Rated Functioning Temperature | 98°C (208°F) |
| Base Product Number | EYP-2 |