Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
EZP-E50956MTA
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FILM 95UF 10% 500VDC RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$20.995
$20.995
10
$19.8892
$198.892
50
$17.12679
$856.3395
100
$16.02175
$1602.175
500
$14.364361
$7182.1805
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 2.224" (56.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 2.067" (52.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm) |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4.9 mOhms |
| Ratings | - |
| Series | EZPE |
| Voltage Rating - DC | 500V |
| Package / Case | Radial - 4 Leads |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 95 µF |
| Features | Low ESR |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | EZP-E |