Nichicon
Produkt-Nr.:
F110G807MFK
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 800UF 20% 4V SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.098" (2.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.657" L x 0.476" W (16.70mm x 12.10mm) |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 4 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.658" L x 0.477" W (16.70mm x 12.10mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 5mOhm @ 100kHz |
| Ratings | - |
| Series | F11 |
| Package / Case | Nonstandard SMD |
| Ripple Current @ High Frequency | 6.3 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 800 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |