F1500CA15
Curtis Industries
Produkt-Nr.:
F1500CA15
Hersteller:
Curtis Industries
Beschreibung:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Benutzer handbuch
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 30.50mm x 22.90mm
Approval Agency CE, CSA, TUV, UL
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Screw Hole
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series F1500
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 15A
Connector Style IEC 320-C14
Mfr Curtis Industries
Connector Type Receptacle, Male Blades
Accomodates a Fuse No
Features -
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Package Bulk
Switch Features -
Current Rating - Filter 15A