Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
F17103681002
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FILM 0.068UF 20% 300VAC RAD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.709" (18.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200, Y2 |
| Series | F1710 |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 0.068 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |