F17724474000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
F17724474000
Beschreibung:
CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.957" (24.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.626" L x 0.551" W (41.30mm x 14.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series F1772-4000
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 440V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.47 µF