Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
F17735152000
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC AXIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia x 1.634" L (18.00mm x 41.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | X2 |
| Series | F1773 |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 253V |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 1.5 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |