F1778522K2KBT0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
F1778522K2KBT0
Beschreibung:
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series F1778X2
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2.2 µF