Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
F17HA-05MC
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FAN AXIAL 17X8MM 5VDC WIRE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$11.59
$11.59
10
$11.0599
$110.599
25
$10.40212
$260.053
50
$10.00692
$500.346
100
$9.2169
$921.69
250
$8.624404
$2156.101
500
$8.492715
$4246.3575
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Air Flow | 0.530 CFM (0.015m³/min) |
| Noise | 7.0dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.030A |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 5VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 4.5 ~ 5.5VDC |
| RPM | 8000 RPM |
| Mfr | Nidec Components Corporation |
| Material - Frame | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Features | - |
| Width | 8.00mm |
| Operating Temperature | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |
| Static Pressure | 0.040 in H2O (10.0 Pa) |
| Bearing Type | Sleeve |
| Approval Agency | - |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 17mm L x 17mm H |
| Weight | 0.005 lb (2.27 g) |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Acrylic Butadiene Styrene (ABS), Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Series | F17HA |
| Power (Watts) | 150 mW |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | F17HA |