Chip Quik Inc.
Produkt-Nr.:
F254T254P16
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
PITCH CHANGER 2.54 MM TO 2.54 MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Series | Proto-Advantage |
| Number of Positions | 16 |
| Package Accepted | - |
| Mfr | Chip Quik Inc. |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Proto Board Type | Plated Through Hole to Plated Through Hole |
| Material | FR4 Epoxy Glass |
| Package | Bulk |
| Size / Dimension | 1.700" L x 0.400" W (43.18mm x 10.16mm) |
| Product Status | Active |
| Board Thickness | 0.063" (1.60mm) |
| Base Product Number | F254 |