F310R-12LB
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
F310R-12LB
Beschreibung:
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 3.2 CFM (0.090m³/min)
Noise 17.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.040A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range 10.2 ~ 13.8VDC
RPM 7000 RPM
Mfr Nidec Components Corporation
Material - Frame Acrylic Butadiene Styrene (ABS), Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features -
Width 10.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.092 in H2O (23.0 Pa)
Bearing Type 1 Ball/1 Sleeve
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 30mm L x 30mm H
Weight 0.018 lb (8.16 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Acrylic Butadiene Styrene (ABS), Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series F310R
Power (Watts) 480 mW