JST Sales America Inc.
Produkt-Nr.:
F31MDP-20V-K
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN PLUG HSG 10POS 3.81MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 10 |
| Color | Black |
| Contact Type | Tab |
| Row Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Series | J300 |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | JST Sales America Inc. |
| Pitch | 0.150" (3.81mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | Mounting Flange |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | F31MDP-2 |