Zuhause / Film Capacitors / F339MX236831JDM2B0
minImg
F339MX236831JDM2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
F339MX236831JDM2B0
Beschreibung:
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm)
Series F339M
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.068 µF