Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
F339MX261031KPM2T0
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FILM 10UF 10% 630VDC RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 1.516" (38.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.693" L x 0.846" W (43.00mm x 21.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | X2 |
| Series | F339M |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 10 µF |
| Features | - |
| Package | Tray |