Zuhause / Film Capacitors / F339X133348KFI2B0
minImg
F339X133348KFI2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
F339X133348KFI2B0
Beschreibung:
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm)
Series F339X1
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 480V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF