F410T-12LC
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
F410T-12LC
Beschreibung:
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
Auf Lager : 1418
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Air Flow 3.9 CFM (0.109m³/min)
Noise 12.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.040A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.2 ~ 13.2VDC
RPM 4600 RPM
Mfr Nidec Components Corporation
Material - Frame Acrylic Butadiene Styrene (ABS), Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features -
Width 10.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.040 in H2O (10.0 Pa)
Bearing Type Sleeve
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 40mm L x 40mm H
Weight 0.044 lb (19.96 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Acrylic Butadiene Styrene (ABS), Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series F410T
Power (Watts) 480 mW