F60C500V25A
Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
F60C500V25A
Beschreibung:
MILITARY MIL-F-15160/60
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 25A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case 5AG, 10mm x 38.1mm
Voltage Rating - AC 500 VAC