F6N0.25CW100
Techflex
Produkt-Nr.:
F6N0.25CW100
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
SELF WRAP 1/4" X 100' CLR/WHT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Clear, White
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series F6®
Type Self Wrap
Length 100' (30.48m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.250" (6.35mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)