F6N1.25PG25
Techflex
Produkt-Nr.:
F6N1.25PG25
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
SELF WRAP 1.25" X 25' GRAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Gray
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series F6®
Type Self Wrap
Length 25.00' (7.62m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.250" (31.75mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.038" (0.96mm)