F6Q0.50BK75
Techflex
Produkt-Nr.:
F6Q0.50BK75
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
SELF WRAP 1/2" X 75' BLACK
Auf Lager : 1
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Color Black
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series F6® Quiet
Type Self Wrap
Length 75.00' (22.86m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.500" (12.70mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.040" (1.02mm)