Techflex
Produkt-Nr.:
F6V1.00TB460
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SELF WRAP 1" X 460' BLACK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$513.912
$513.912
5
$495.558
$2477.79
10
$488.2164
$4882.164
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -70°C ~ 125°C |
| Color | Black |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free |
| Liquid Protection | - |
| Material Flammability Rating | UL VW-1 |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | Split Flexible Tube |
| Series | F6® Woven Wrap FR |
| Type | Self Wrap |
| Length | 460' (140.21m) |
| Diameter - Inside, Non-Expanded | 1.000" (25.40mm) |
| Environment Protection | - |
| Mfr | Techflex |
| Diameter - Outside, Non-Expanded | - |
| Abrasion Protection | Abrasion Resistant |
| Diameter - Inside, Expanded | - |
| Wall Thickness | 0.027" (0.69mm) |
| Features | Clean Cut, White Tracer |
| Package | Box |
| Width | - |
| Base Product Number | F6V1 |
| Heat Protection | Flame Retardant |