F750J477MUC
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
F750J477MUC
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2812
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code U
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Series F75, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 µF