F920G106MPA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
F920G106MPA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 20% 4V 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm
Series F92
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF