F951E105KSAAQ2
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
F951E105KSAAQ2
Beschreibung:
CAP TANT 1UF 10% 25V 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm
Series F95, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF