F970J226MAAHT3
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
F970J226MAAHT3
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm
Ratings AEC-Q200
Series F97-HT3
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF