F971C226MBAHT3
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
F971C226MBAHT3
Beschreibung:
CAP TANT 22UF 20% 16V 1411
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.9Ohm
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF