F981C106MSUAJ6
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
F981C106MSUAJ6
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP TANT 10UF
Auf Lager : 2876
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series F98-AJ6
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF